Czy subkultury dziś, w 2018 roku, są takie same jak 20-30 lat temu? Jak reagować, gdy Twoje dziecko zaczyna angażować się w subkulturę? Dlaczego wzajemna relacja z dzieckiem oparta na zaufaniu jest tak ważna? Dziś rozmawiam ze Zbyszkiem Kruszewskim – doświadczonym wychowawcą, twórcą szkoleń o subkulturach dla nauczycieli oraz pedagogów i autorem książki „Mały słownik subkultur młodzieżowych”. W naszej rozmowie poruszamy kwestię zaspokojenia potrzeb emocjonalnych, wczesnego budowania relacji oraz tego, że określenie „subkultura” jest zbyt piętnujące i na siłę wciskane tam, gdzie go nie potrzeba. W końcu każdy z nas, nawet jako dorosły, należy do jakiejś subkultury, choć może o tym nie wiedzieć 😉 Zapraszam Cię do wysłuchania naszej rozmowy:  
Subskrybuj podcast w: iTunes, Android, Youtube, Spreaker, RSS. Pobierz (prawy przycisk myszy i zapisz element docelowy jako…). Rozmiar pliku: 40MB

W tym odcinku:

  • Czy dziś mamy takie same subkultury jak 20-30 lat temu?
  • Jak reagować, gdy Twoje dziecko zaczyna angażować się w subkulturę?
  • Dlaczego wzajemna relacja z dzieckiem oparta na zaufaniu jest tak ważna?
  • Niezaspokojone potrzeby emocjonalne
  • Czy subkultury są tworzone przez dorosłych?
  • Czy subkultury mogą być internetowe?
  • Pozytywne efekty przynależności do subkultur.

Notatki, linki i ciekawostki z tego odcinka:

Jak słuchać podcastów?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z podcastami? To świetnie. Przed Tobą otwiera się nowy, wspaniały świat, który możesz eksplorować biegając, jadać samochodem lub spacerując z wózkiem po parku 😉 Z poniższego artykułu i filmów dowiesz się w jaki sposób możesz słuchać podcastów. Z kolei w tym artykule i filmie dowiesz się jak wystawić recenzję Twojego ulubionego podcastu.

Zostaw recenzję

Zostawiając recenzję podcastu pomożesz innym rodzicom dowiedzieć się o Ojcowskiej Stronie Mocy. W jaki sposób? Recenzje i opinie podwyższają pozycję podcastu w katalogu, dzięki czemu więcej osób może go zobaczyć.

Skontaktuj się ze mną

  • Chcesz podzielić się swoją opinią o stronie?
  • Masz pytanie?
  • Chcesz skomentować odcinek?
Napisz komentarz w polu na dole strony lub

Zasubskrybuj podcast

Mogą Cię również zainteresować inne moje treści:

Twoim zdaniem:

Co najbardziej podobało Ci się w tym odcinku? Czy dowiedziałeś się czegoś nowego? A może odkryłeś coś nowego o sobie? Które wskazówki wydają Ci się najbardziej pomocne? Podziel się swoją opinią w komentarzu na dole strony, a jeśli podobał Ci się ten podcast skorzystaj z poniższych przycisków, by udostępnić ten wpis na portalach społecznościowych.