Zjawisko podcastów w Polsce przeżywa ciągły rozwój. W chwili obecnej istnieje około 280 podcastów w naszym języku. I choć zdecydowana większość z nich dotyczy biznesu, rozwoju i marketingu, to są też osoby, które nagrywają audycje skierowane do rodziców. Dziś, 2 kwietnia 2018 możesz wysłuchać 249 odcinków o łącznej długości 132 godzin – to 5 i pół dnia słuchania bez przerwy. Dużo wiedzy, ogrom informacji i mnóstwo doświadczeń z różnych dziedzin związanych z byciem rodzicem. I to wszystko całkowicie za darmo. Kim są i o czym mówią twórcy polskich podcastów dla rodziców? Do kogo kierują swoje treści i który podcast może Cię zainteresować? Tego wszystkiego dowiesz się z pierwszego zestawienia polskich podcastów dla rodziców, w którym ich autorzy przedstawią Ci się osobiście:
Subskrybuj podcast w: iTunes, AndroidSpotify, Youtube, Spreaker, RSS. Pobierz (prawy przycisk myszy i zapisz element docelowy jako…). Rozmiar pliku: 42MB

W tym odcinku:

 • Kim są twórcy polskich podcastów rodzicielskich?
 • Czego możesz się dowiedzieć słuchając podcastów o wychowaniu i dzieciach?
 • Dla kogo przeznaczone są podcasty rodzicielskie?
 • Gdzie znaleźć podcasty i jak ich słuchać?

Polskie podcasty parentingowe dla rodziców:

Tytuł podcastu i strona internetowa: Tylko dla Mam Prowadząca: Anna Jankowska Premiera: 15 sierpnia 2016 Liczba odcinków: 64. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Dlaczego przy innych jest grzeczne, a przy mamie zaczyna wariować?
Tytuł podcastu i strona internetowa: Więcej Niż Edukacja Prowadzące: Anna Marszałek i Agnieszka Pleti Premiera: 17 lutego 2016 Liczba odcinków: 45. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Jak odkrywać talenty i rozwijać mocne strony? Rozmowa z Dominikiem Juszczykiem.
Tytuł podcastu i strona internetowa: Od nauczania do uczenia się Prowadzący: Anna i Robert Sowińscy Premiera: 13 czerwca 2017 Liczba odcinków: 24. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Kompetencje XXI wieku – rozmowa z Robertem Kroolem
Tytuł podcastu i strona internetowa: EduGadki Prowadzący: Marcin Zaród i Jacek Staniszewski Premiera: 9 września 2017 Liczba odcinków: 21. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Aleksandra Schoen-Kamińska, czyli tableciaki Pani Oli
Tytuł podcastu i strona internetowa: Godmother Podcast Prowadząca: Angelika Maria Talaga Premiera: 19 stycznia 2017 Liczba odcinków: 16. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Cztery typy rodzicielstwa (w tym jeden naukowo słuszny)
Tytuł podcastu i strona internetowa: Tato Na Wyspach. Magis Prowadzący: Piotr Zagórowski Premiera: 21 maja 2016 Liczba odcinków: 16. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Anna Jurek – Jak pomóc dziecku zaadaptować się podczas zmiany miejsca zamieszkania lub podróży
Tytuł podcastu i strona internetowa: Historia Polski dla dzieci Prowadzący: Piotr Borowski Premiera: 8 stycznia 2018 Liczba odcinków: 11. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: 06 – Bolesław II Śmiały
Tytuł podcastu i strona internetowa: Magdalena Far – podcast dla rodziców (dawniej Jejmościowy podcast) Prowadząca: Magdalena Far Premiera: 20 lipca 2017 Liczba odcinków: 9. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Tata na „macierzyńskim” – jak ugryźć temat?
Tytuł podcastu i strona internetowa: Nieplac Zabaw Prowadząca: Anna Komorowska Premiera: 31 października 2017 Liczba odcinków: 8. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Zespół deficytu natury, czyli po co chodzić do lasu.
Tytuł podcastu i strona internetowa: Ojcowska Strona Mocy Prowadzący: Jarek Kania Premiera: 14 stycznia 2018 Liczba odcinków: 6. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Co robić, gdy Twoje dziecko zachoruje na ciężką chorobę: Roman Miotke
Tytuł podcastu i strona internetowa: Sto Monet Prowadzący: Łukasz Grygiel Premiera: 6 lutego 2018 Liczba odcinków: 2. (stan na 31.03.2018) Subiektywnie najciekawszy odcinek: Budżet domowy i dzieci.
Powyższa lista jest uporządkowana według liczby odcinków na dzień 31 marca 2018. Aby podcast był umieszczony na liście, jego autor musiał spełnić 3 proste kryteria:
 • być obecnym w iTunes, czyli głównym katalogu podcastów,
 • opublikować choć jeden odcinek w ciągu ostatnich 3 miesięcy,
 • wyrazić chęć dołączenia do nagrania.

Podcasty rodzicielskie nieaktualizowane od dłuższego czasu:

 • Mama subiektywnie sleepcast. Prowadząca: Marta Andreasik. 16 odcinków. Ostatnia publikacja 17 lipca 2017
 • Dobra relacja. Prowadzące: Małgorzata Musiał i Joanna Gardzińska. 9 odcinków. Ostatnia publikacja 15 listopada 2017
 • Rozmowy o dzieciach. Prowadząca: Gosia Stańczyk (w nagraniu wkradł się błąd w naziwsku). 2 odcinki. Ostatnia publikacja 29 grudnia 2014

Jak słuchać podcastów?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z podcastami? To świetnie. Przed Tobą otwiera się nowy, wspaniały świat, który możesz eksplorować biegając, jadać samochodem lub spacerując z wózkiem po parku 😉 Z poniższego artykułu i filmów dowiesz się w jaki sposób możesz słuchać podcastów. Z kolei w tym artykule i filmie dowiesz się jak wystawić recenzję Twojego ulubionego podcastu.

Zostaw recenzję

Zostawiając recenzję podcastu pomożesz innym rodzicom dowiedzieć się o Ojcowskiej Stronie Mocy. W jaki sposób? Recenzje i opinie podwyższają pozycję podcastu w katalogu, dzięki czemu więcej osób może go zobaczyć.

Skontaktuj się ze mną

 • Chcesz podzielić się swoją opinią o stronie?
 • Masz pytanie?
 • Chcesz skomentować odcinek?
Napisz komentarz w polu na dole strony lub

Zasubskrybuj podcast

Mogą Cię również zainteresować inne moje treści:

Twoim zdaniem:

Co najbardziej podobało Ci się w tym odcinku? Czy dowiedziałeś się czegoś nowego? A może odkryłeś coś nowego o sobie? Które wskazówki wydają Ci się najbardziej pomocne? Podziel się swoją opinią w komentarzu na dole strony, a jeśli podobał Ci się ten podcast skorzystaj z poniższych przycisków, by udostępnić ten wpis na portalach społecznościowych.