Jak budować trwałe relacje z dziećmi?

Moi rozmówcy, zajmujący się na co dzień badaniem zjawisk społecznych lub pracą z dziećmi i młodzieżą, powtarzają, że to nie współczesna cywilizacja, smartfony czy koledzy są przyczyną problemów wychowawczych i braku porozumienia między rodzicami i dziećmi.

Głównym źródłem tych problemów jest natomiast brak silnych relacji w rodzinie. Relacji opartych na wzajemnym zaufaniu, wspólnie spędzonym czasie i chęci zrozumienia potrzeb i motywacji drugiej osoby.

Internet nie niszczy tych relacji. On wypełnia te miejsca, w których ich nie ma, miejsca w których zamiast matczynej czułości i ojcowskiego zrozumienia jest tęsknota i samotność.

Jeśli chcesz oszczędzić swojej rodzinie wielu niepotrzebnych problemów i pomóc swoim dzieciom w prawidłowym wzroście, powinieneś inwestować swój czas w budowanie relacji. Od małego. Bo jeśli tego nie zrobisz, ktoś lub coś zajmie Twoje miejsce.

W poniższych artykułach znajdziesz wskazówki jak wzmacniać relacje z dziećmi i jakich błędów unikać.

Trzy najczęściej czytane:

Wszystkie artykuły o budowaniu relacji z dziećmi:

  • Korzystając z tabeli łatwo odnajdziesz interesujący Cię temat.
  • Możesz użyć opcji “szukaj” lub zainspirować się tytułem, który przedstawia o czym jest dany odcinek.
  • Kliknięcie w tytuł przeniesie Cię bezpośrednio na stronę odcinka.
  • Prawie wszystkie podcasty zawierają także wersję do czytania.
  • Prezent otrzymasz dołączając do Bedekera Rodzicielskiego.

Rodzicielstwo jest drogą pełną niespodzianek

Dlatego też warto wybrać się na nią z odpowiednim ekwipunkiem. Zapisując się do newslettera Ojcowskiej Strony Mocy otrzymasz pakiet materiałów niezbędnych na różnych etapach Twojej drogi.