Czy słyszałeś o leśnych przedszkolach? Pomimo, że pierwsze takie placówki powstały w latach 50. w Europie, w Polsce pojawiły się kilka lat temu i choć jest ich dopiero około 30, ich liczba stale rośnie. Okazuje się bowiem, że dzieci nie muszą spędzać całych dni w budynku, ale że mogą aktywnie korzystać i czerpać z otaczającej nas przyrody. Dziś mam przyjemność rozmawiać z Łukaszem Szulcem, założycielem Leśnego Przedszkola Montessori w Gdyni. Łukasz szukał wymarzonej placówki dla swoich córek. Gdy nie mógł takiej znaleźć, postanowił otworzyć swoją własną w leśnej jurcie w gdyńskiej dzielnicy Kolibki. Od tamtego czasu jego dzieci oraz inni wychowankowie tej niezwykłej placówki spędzają codziennie czas na dworze, niezależnie od pogody. Czy chorują bardziej niż inne dzieci? Czy podoba im się w tym przedszkolu? I co na to wszystko rodzice? Posłuchaj historii o leśnym przedszkolu:
Subskrybuj podcast w: iTunes, Android, Spotify, Youtube, Spreaker, RSS. Pobierz (prawy przycisk myszy i zapisz element docelowy jako…). Rozmiar pliku: 21MB

W tym odcinku:

  • Co to jest leśne przedszkole?
  • Jak wygląda połączenie leśnej edukacji z Montessori?
  • Czy leśne przedszkole jest dla każdego?
  • Czy dzieci w leśnym przedszkolu dużo chorują?
  • Leśne przedszkola w Polsce
  • Dlaczego przedszkole w jurcie?
  • Syndrom deficytu natury

Notatki, linki i ciekawostki z tego odcinka:

Jak słuchać podcastów?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z podcastami? To świetnie. Przed Tobą otwiera się nowy, wspaniały świat, który możesz eksplorować biegając, jadać samochodem lub spacerując z wózkiem po parku 😉 Z poniższego artykułu i filmów dowiesz się w jaki sposób możesz słuchać podcastów. Z kolei w tym artykule i filmie dowiesz się jak wystawić recenzję Twojego ulubionego podcastu.

Zostaw recenzję

Zostawiając recenzję podcastu pomożesz innym rodzicom dowiedzieć się o Ojcowskiej Stronie Mocy. W jaki sposób? Recenzje i opinie podwyższają pozycję podcastu w katalogu, dzięki czemu więcej osób może go zobaczyć.

Skontaktuj się ze mną

  • Chcesz podzielić się swoją opinią o stronie?
  • Masz pytanie?
  • Chcesz skomentować odcinek?
Napisz komentarz w polu na dole strony lub

Zasubskrybuj podcast

Mogą Cię również zainteresować inne moje treści:

Twoim zdaniem:

Co najbardziej podobało Ci się w tym odcinku? Czy dowiedziałeś się czegoś nowego? A może odkryłeś coś nowego o sobie? Które wskazówki wydają Ci się najbardziej pomocne? Podziel się swoją opinią w komentarzu na dole strony, a jeśli podobał Ci się ten podcast skorzystaj z poniższych przycisków, by udostępnić ten wpis na portalach społecznościowych.